Gezegenimiz COVID-19 salgınıyla mücadelesini sürdürürken, geleceğimizin minik ressamlarına ilham vermeye devam etme kararı almıştık. Antalya Aquarium Geleneksel Resim Yarışması bu sene online olarak tamamlandı. Tüm yazılım, yükleme, değerlendirme ve hukuki alt yapısını titizlikle oluşturduğumuz yarışmamız ile minik ressamlarımızın hayal gücüne keşif yolculuğu her şeye rağmen devam ediyor!

Minik ressamlarımız, yıllardır olduğu gibi resimleriyle umut ve mutluluk saçtılar. Belirtilen yarışma konusu ile teknik koşullara uygun olarak yapılmış resimlerin, çok basit önerilere uyularak cep telefonu ile fotoğrafını çekip, kolayca sistemimize yükleyerek yaklaşık 1.300 başvuru aldık.

Jüri üyeleri Güzel Sanatlar Resim Bölümü Doç. Dr. Sayın Nevin Yavuz Azeri, Güzel Sanatlar Resim Bölümü Öğr.Gör. Naciye Hande Rastgeldi de Almeida Tome Ferreira, Muratpaşa Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Sayın İlknur Ursun, Mustafa Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Mezunu Sevcan Baran ve ve Grafik Tasarımcı Kunt Hepyücel’in katılımlarıyla çevrimiçi olarak yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda 5 kategoride toplam 26 eser ödül aldı.

9 Kasım – 15 Kasım

Kazananların resimlerin orijinalini akvaryuma teslim ederek ödüllerini alması. Resimlerin orijinallerini teslim etmeye gelmeden bir gün öncesinde 0242 245 65 65 numaralı hattımızdan bilgi vermeniz önemle rica olunur.

18 Kasım Çarşamba 15:00

Kazanan resimlerin orijinalleri ile akvaryum sergi alanında yarışma sergisinin başlatılması.

Kategoriler ve Ödüller

İlgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri, sektör profesyonelleri ve akademik üyelerden oluşan 5 (beş) kişilik bir jüri ile; Ana Sınıfları, İlköğretim 1. Sınıf, İlköğretim 2. Sınıf, İlköğretim 3. Sınıf, İlköğretim 4. Sınıf olmak üzere 5 (beş) farklı kategoride; Birincilik, İkincilik, Üçüncülük ve 2’şer adet de mansiyon olmak üzere toplam 25 ödül verilecektir. İsme özel plaket ve sertifikaların yanı sıra; her kategorinin birincisine 365 gün boyunca Akvaryumda sınırsız keşif imkanı sağlayan MULTIPASS, her kategorinin ikinci ve üçüncülerine 6 ay süreyle geçerli MULTIPASS, mansiyon kazananlara da ücretsiz akvaryum biletleri verilecektir.

Ben Bir Balık Olsam!

Ödüllü Online Resim Yarışması

Resim yarışmamıza katılmak için; yukarıda belirtilen bölümleri dikkatle inceledikten ve resminizin fotoğrafını çektikten sonra aşağıdaki bilgileri doldurup, site kullanım koşullarını da kabul etmeniz yeterli.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart